Caritas Pomagam bliźniemu

Organizacja Pożytku Publicznego Caritas “Pomagam bliźniemu” KRS 0000274950

„Lato z Caritas”

Lato z Caritas to inicjatywa Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej skierowana do dzieci w wieku od 10 do 17 lat. Akcja przeprowadzana jest w okresie letnim dla trzech województw naszej diecezji. Jest to aktywnie spędzony czas wakacji z wartościami chrześcijańskimi, ze sprawdzoną kadrą pedagogiczną, ze szkoleniem wolontariatu skierowanym do dzieci i młodzieży.

„Ferie z Caritas”

„Ferie z Caritas” to inicjatywa skierowana do dzieci w wieku od 10 do 18 lat. Akcja przeprowadzana jest w okresie ferii zimowych dla trzech województw diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Jest to aktywnie spędzony czas ferii z wartościami chrześcijańskimi. Program zimowiska zakłada między innymi: zwiedzanie okolicznych muzeów, zabawy przy ognisku, kulig, wieczorne pogadanki, szkolenie wolontariatu. Nad uczestnikami zimowiska każdego dnia czuwa doświadczona kadra pedagogiczna.

fotolia_86170106.jpg

Wyprawki szkolne dla dzieci i młodzieży

Zwiększamy szanse edukacyjne uczniów poprzez podarowanie wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży.
Koszty zakupu wyprawki szkolnej  przekraczają możliwości finansowe wielu polskich rodzin, dlatego wychodzimy naprzeciw tym potrzebom.
Aby wspomóc najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież z naszej diecezji, potrzebujemy co roku zakupić i wyposażyć ok 1000 tornistrów.
Wyprawka szkolna zawiera między innymi: zeszyty, piórnik, bloki rysunkowe, kredki, farby, zestaw linijek, cyrkiel, kalkulator, liczydło, nożyczki, gumki, korektor, zakreślacz, mazaki.
Zapraszamy na stronę internetową akcji Tornister Pełen Uśmiechów:


© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony www słupsk